Get Adobe Flash player

Новини

Судова практика: безкоштовне встановлення

індивідуальних лічильників природного газу

 

Чи зобов'язані газорозподільні організації безкоштовно встановити газові лічильники всім споживачам для обліку природного газу? З таким питанням часто звертаються люди до фахівців системи безоплатної правової допомоги.

Роз’яснення з цього питання, в межах проекту «Я маю право!», надала фахівець Коростенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Сергієнко.

Відповідно до частини першої статті 6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території зобов'язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах, у яких газ використовується тільки для приготування їжі. Платити за його встановлення споживач не зобов’язаний, оскільки у тарифах, передбачені витрати на встановлення лічильників газу.

Така ж позиція викладена і у постанові Верховного суду, де він зазначив, що «обов'язок встановлення відповідними суб'єктами господарювання - газорозподільними організаціями лічильників для такої категорії споживачів природного газу, як населення у вигляді приладів обліку природного газу, що дозволяють визначати обсяги споживання газу кожним окремим споживачем. При цьому таких споживачів не зобов'язано відшукувати джерела фінансування вказаних приладів та робіт, оскільки відповідне фінансування уже закладено у тариф на оплату спожитого газу».

Вказана вище правова позиція викладена в Постанові Верховного Суду від 14 листопада 2018 року у справі № 484/301/18 – https://goo.gl/KLgQUU

Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги. Їх адреси та контакти ви можете знайти на сайті http://zhytomyr.legalaid.gov.ua/ua/ у розділі «Місцеві центри».

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» - на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213103(єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).

 

Оксана Сергієнко -

начальник відділу правопросвітництва та 

взаємодії з суб'єктами надання БППД

Коростенського МЦ з надання БВПД

presidentvrukmuvsuzhmrzt oda

11500 Житомирська область, м. Коростень, вул. Грушевського 60/2

тел.: 4-25-06, факс: 9-63-89

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.