Get Adobe Flash player

Транспорт та зв’язок.

 

Головна роль в транспортно-економічних зв'язках Коростенщини належить залізничному і автомобільному транспорту. Коростень є одним з найбільших залізничних вузлів України. В ньому перетинаються такі важливі залізничні магістралі, як Одеса-Санкт-Петербург, Київ-Ковель, Київ-Львів-Ужгород, Львів-Луганськ. Через Коростенський залізничний вузол здійснюються не тільки внутрішні українські транспортно-економічні зв'язки, а й з країнами близького і далекого зарубіжжя.

Загальна експлуатаційна довжина тільки магістральних залізниць в межах Коростенщини становить 250 км. Тобто на 1000 кв. км території припадає 141 км, в той час, як в середньому по Україні і Житомирській області цей показник складає тільки 38 км. Ділянки залізниці від Коростеня в напрямку на Київ та Новоград-Волинський електрифіковані. Крім магістральних залізниць в межах Коростенщини є більше 50 км під'їзних колій. В межах району. є 17 залізничних станцій та зупиночних пунктів.

У вантажообігу, крім транзитних вантажів, важливу роль відіграють і вантажі, що відправляються з місцевих підприємств. Це в першу чергу продукція кар'єрів та щебзаводів, залізобетонні вироби і конструкції, машини та обладнання, деревина та вироби з неї.

Серед вантажів, що прибувають на залізничний вузол для ^місцевих споживачів, переважають вугілля, нафтопродукти, цемент, мінеральні добрива, метал, машини та устаткування, цукор, зернопродукти. В 2007 році Коростенським відділком залізниці перевезено 18 млн. тон вантажів та 13 млн. пасажирів. Вантажні перевезення порівнюючи з 2001 роком зросли вдвічі. З Коростеня щодоби відправляється близько 80 тис. тон вантажів, 24 пасажирські потяги та близько 36 тис. пасажирів.

Великий відсоток вантажообігу припадає на автомобільний транспорт. Особливо велика його роль у внутрішніх перевезеннях та зв'язках, в першу чергу в перевезенні продукції сільського господарства і пасажирів на приміських лініях. Через Коростенщину проходять шляхи державного та міждержавного значення. Це магістралі Київ-Ковель, а далі в європейські країни, і Житомир-Мозир. Протяжність шляхів загальнодержавного значення 132 км та місцевого значення з твердим покриттям майже 440 км. На трандпортних артеріях споруджено ЗО мостів та шляхопереходів.

Перевезення пасажирів в межах району здійснюють 6 приватних підприємців та ТОВ "Автосвіт ЛТД". 24 приміські маршрути охоплюють 103 населені пункти району, рівень охоплення населених пунктів складає 95,4%, що є одним з найвищих показників в області. В 2007 році перевізниками було перевезено понад 430 тис. пасажирів, з них 261 тис. пільгових категорій, що є додатковим тиском на бюджет.

ТОВ «Автосвіт ЛТД та 4 приватні підприємці в режимі маршрутного таксі здійснюють перевезення пасажирів за 14-ма міськими маршрутами в різних напрямках міста. Загальна протяжність маршрутів складає майже 100 км, і за добу перевізники виконують понад тисячу рейсів перевозячи близько 20 тис. пасажирів. Перевезення пасажирів на таксі в межах міста та району здійснюють мале приватне підприємство "Інтермед", радіо-таксі "055", радіо-таксі "СК", радіо-таксі "Універсал-авто", та 170 приватних підприємців, що мають дозвіл на цей вид діяльності. Вантажні перевезення здійснюються автомобільним транспортом державного підприємства "Євро транс", ТОВ "Євро", транспортом організацій та підприємств міста і району, приватними перевізниками.

Послуги зв'язку в Коростені та районі надають підприємство "Укртелеком", дистанція сигналізації. На території району діють 27 АТС з загальною ємністю 3546 номерів, що забезпечує на кожних 100 сімей тільки 12 телефонів.

 

presidentvrukmuvsuzhmrzt oda

11500 Житомирська область, м. Коростень, вул. Грушевського 60/2

тел.: 5-06-91, факс: 9-63-89

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.