Get Adobe Flash player

Тваринний світ.

 

Наявність різних ландшафтів в районі зумовили значну різноманітність фауни, яка представлена ссавцями (більше 30 видів), птахами (біля 200 видів), плазунами (7 видів), земноводними (10 видів), рибами (18 видів), комахами (біля 500 видів), ракоподібними, молюсками.

З ссавців зустрічаються парнокопитні, хижі звірі, зайцеподібні, гризуни, рукокрилі, комахоїдні.

Серед парнокопитних поширені дикий кабан, благородний олень, косуля. Дикий кабан в останні роки набув в районі дуже широкого поширення в зв'язку з тим, що значна частина з них мігрує з Чорнобильської зони відчуження. Особливо значною є їх популяція в північно-східній частині району. Як правило, дикі кабани заселяють лісові нетрі або великі заболочені місцевості. В пошуках корму вони долають значні відстані. Живляться в основному підземними частинами рослин, жолудями, молодими пагонами і стеблами. В нічний час дикий кабан може поласувати картоплею та кукурудзою. Самець (вепр) може досягати ваги до 250 кг.

Справжньою окрасою наших лісів є лось звичайний (або сохатий). Ця могутня тварина має довжину тіла до 3 метрів, висоту в холці до 2,35 метра і вагу до 570 кг. Живиться лось майже виключно пагонами молодих дерев та чагарників. Поголів'я лосів на території району незначне і коливається за роками в межах 50-80 голів, тому доцільно було б повністю заборонити полювання на них. Благородний олень в районі має обмежений ареал розповсюдження - заповідно-мисливське господарство "Ушомирське", де їх нараховується близько ЗО. Значно більше на території району козуль, які розповсюджені повсюдно в лісових масивах, чагарниках. Кількість їх в нашій місцевості доходить в окремі роки до 300-400 голів. Косуля невелика парнокопитна тварина, вагою 30-50 кг, живиться пагонами кущів, травою, ягодами.

Найбільш поширеними серед хижаків в нашому краї є лисиця, куниця, тхір, ласка. Живляться вони дрібними гризунами, птахами. В останні роки на території району з'явилися вовки. Це спритні та сильні хижаки вагою до 70 кг, які наносять великої шкоди тварин­ництву і мисливському господарству, можуть нападати на людину. Полювання на них дозволяється круглорічно і заохочується мате­ріально. Досить рідкими в нашій місцевості є такі хижаки, як: борсук, єнотовидний собака, видра.

Широко зустрічається на полях, узліссях заєць-русак, який живиться трав'янистою рослинністю, корою дерев, в зимовий період часто пошкоджує фруктові дерева, навіть в населених пунктах. Зрідка також можна зустріти і зайця-біляка, який занесений до Червоної книги України.

Серед ссавців найбільш чисельними е гризуни. Практично по всіх річках району з Ушомирського заповідника розселився бобер річковий, популяція якого налічує понад 300 екземплярів. Річковий бобер має найцінніше хутро з усіх хутрових звірів України, лікувальні властивості має його жир.

Малочисельним жителем наших лісів став цінний хутровий звірок - білка звичайна, також соні вовчок і лісова. Інші гризуни досить багаточисельні, це: миша полівка, лісова, хатня, жрвтогорла, полівки руда і лісова, водяний щур. сірий пацюк.

Комахоїдні представлені бурозубками, кротами, їжаками, куторою водяною, а рукокрилі - летючими мишами.

Пташиний світ Коростенщини нараховує близько 200 видів, в тому числі осілими, перелітними і сезонними. Птахи - мешканці наших лісів представлені чорним, строкатим, зеленим дятлами, зозулями, берестянками, солов'ями, синицями, мухоловками, мали-нівками, дроздами, вільшанками, горихвістками, пугачами, кропив'ян-ками, костогризами і лише поодинокими екземплярами глухарів, рябчиків, тетерюків. До річок, водойм, боліт "тяжіють" такі птахи, як: дикі качки, водяні курочки, очеретянки, плиски, кулики, чайки, деркачі, сіра чапля, бекаси, бугаї.

Дуже поширеними в нашій місцевості є горобці, сірі ворони, галки, голуби синяки, граки, горлиці, польові жайворонки, ластівки, зяблики, одуди, пищухи, білі лелеки, сови, сойки, сороки, шпаки, сорокопуди, шуліки, канюки, яструби, щиглики, снігурі та ін.

Серед плазунів можна виділити черепаху болотну, ящірку прудку, вужа звичайного, гадюку звичайну, мідянку. Земноводні поширені повсюдно, це: жаба ставкова, ропуха зелена, ропуха сіра, жаба гостроморда, тритон звичайний, жаба трав'яна.

У водоймах нашого району найчастіше зустрічаються карась сріблястий, окунь, плітка, щука, верховодка, пічкур, короп, в'юн. Все рідше трапляються сом, сазан, головень, в'язь, линь, міньок, лящ, краснопірка, йорш, карась золотистий, густірка.

Комахи найбільш поширені серед тваринного світу. В нашій місцевості найбільш відомі: джмелі, шершні, оси, комарі, мошки, мухи, мурашки, едзі, оводи, короїди, хрущі, пильщики, капустянки.

presidentvrukmuvsuzhmrzt oda

11500 Житомирська область, м. Коростень, вул. Грушевського 60/2

тел.: 5-06-91, факс: 9-63-89

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.