Get Adobe Flash player

Ринкові перетворення, торгівля, побутове обслуговування.

 

В останні роки значно посилився процес ринкових перетворень в економіці нашого регіону. Закони Верховної Ради, Укази Президента, Постанови Кабінету Міністрів України - в цьому напрямку все частіше втілюються у життя, стають реальною силою, що підштовхують економіку краю до перспективи розвитку. Роздержавлення, приватизація, приватний сектор, підприємництво - ті поняття, які з абстракції, теорії перетворились в реальність нашого життя.

Швидкими темпами, особливо в районі, в останні два роки почало розвиватися мале підприємництво. Так, на кінець 2007 року в районі було зареєстровано 1116 суб'єктів підприємницької діяльності, з яких 330 юридичні особи і 786 фізичних осіб, зростання кількості перших на 180% і других на 146%. На цей час в районі майже 46% суб'єктів підприємницької діяльності - юридичних осіб працюють в оптовій та роздрібній торгівлі, майже .37 % в промисловості, і близько 17% в будівництві, сфері послуг та інше. На жаль серед приватних підприємців-фізичних осіб абсолютна більшість займаються роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах та на міських ринках. Мале підприємництво в районі дало змогу значно покращити ситуацію із зайнятістю населення, сьогодні в цій галузі вже 4677 працюючих (зростання за два роки на 53%).

Малі підприємства району значно нарощують і обсяги виробництв. За 2007 рік 102 малими підприємствами реалізовано продукції (робіт І послуг) на 263289 тис. грн. (зростання за два роки 65%). До місцевого бюджету суб'єкти малого підприємництва сплатили понад 202 тис. гри., а від всіх суб'єктів підприємництва місцевий бюджет отримав ІВЙ21 тис. грн. В цих позитивних зрушеннях в справі малого підприємництва значна заслуга належить і місцевій райдержадміністрації, яка є ініціатором створення "Програми розвитку малого Підприємництва", відкриття дозвільного центру "Єдине вікно".

Значний економічно-соціальний потенціал в місті має також малий бізнес та підприємництво, В місті зареєстровано 650 юридичних осіб з яких 477 є суб'єктами підприємницької діяльності та понад 3850 фізичних осіб суб'єктів підприємницької діяльності. Для спрощення відкриття новими суб'єктами своєї підприємницької діяльності в місті створений єдиний дозвільний офіс, а управлінням економіки, юридичним відділом та "Агенцією регіонального розвитку" розроблено та видано довідники діючих регуляторних актів.

Основними видами діяльності приватних підприємств все ще залишається торгівля, побутове обслуговування, сервісні послуги, але в останні роки постійно зростає кількість таких, що займаються виробничою діяльністю. Приватне підприємництво зменшує безробіття, сплачує до бюджету різних рівнів за рік десятки млн. гривень, зменшує соціальну напругу. Для прикладу в міський бюджет за 2007 рік малі підприємці сплатили за єдиний податок і торговий патент майже 3 млн. грн.

Значні зрушення відбулися останнім часом і в реформуванні відносин власності. Тільки за 2007 рік в місті змінили комунальну форму власності на приватну 19 об'єктів, що дало в місцевий бюджет майже 4 млн. грн.. Важливим є те, що покупці приватизованих об'єктів згідно договорів куплі-продажу проводять ремонт приміщень, фасадів будинків, прилеглих до об'єкту територій, забезпечують зовнішнє освітлення. Тільки в 2007 році ними було виконано таких робіт на суму майже 680 тис. грн., що в кращу сторону змінює обличчя міста.

Торгівельна галузь Коростенщини є досить розвинутою і представлена як оптовою, так і роздрібною. Оптові приватні склади і магазини,  райспоживспілки, комбінатів громадського харчування закуповують, сортують і комплектують промислові, господарчі, продовольчі товари для роздрібної торгівлі.

В торговельній мережі району нараховується 184 торговельних підприємств, з них в системі споживчої кооперації 119. З кожним роком торгівельна мережа збільшує роздрібний торгівельний товарообіг. Так, за 2007 рік торгівельними закладами в районі в роздрібній торгівлі було реалізовано товарів на 48 млн. грн., що на 28% більше, ніж в минулому році, і що складає 1565 грн. на одного жителя.

presidentvrukmuvsuzhmrzt oda

11500 Житомирська область, м. Коростень, вул. Грушевського 60/2

тел.: 5-06-91, факс: 9-63-89

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.