Get Adobe Flash player

Промисловість, будівельний комплекс.

 

Промисловість району спеціалізується в основному в добувній промисловості, виробництві будівельних матеріалів і виробів, харчовій та комбікормовій галузях. Промисловість району представлена 14-ма підприємствами основного кола, які перебувають в державній, колективній та приватній власності. На промислових підприємствах району працюють близько 1720 чоловік, що складає близько 28% від зайнятого населення району.

9 підприємств району працюють в добувній промисловості добуваючи граніти, як сировину для виробництва щебеню, тесано-полірованих виробів, гранітних блоків. Найпотужнішим з них є "Коростенський щебзавод, який стабільно працює вже кілька десятиріч. Його продукція та продукція інших щебзаводів постійно користується попитом як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. За рік щебеневі заводи району виробляють 3 млн.куб.м. щебеню. В останні роки стабільно, з нарощуванням потужності працює Ушицький комбінат будівельних матеріалів, залізобетонні вироби якого є дефіцитом в будівельній справі. Підприємства будівельних матеріалів району в рік виготовляють близько 12 тис. куб.м. збірних конструкцій для житлового та цивільного будівництва. Потужним підприємством району є ВАТ "Комбінат хлібопродуктів" (збереження та переробка зерна). Це підприємство є досить привабливим для інвесторів. При умові залучення 4 млн.$ інвестицій, воно може стати сучасним великим підприємством по виготовленню: кормів для птиці, свиней, ВРХ. Харчова галузь району представлена Ушомирським, Горщиківським хлібозаводами та харчокомбінатом (ковбасні, копчені вироби, безалкогольні напої).

Значним підприємством лісопереробної промисловості є "Коростенське державне лісомисливське господарство". Деревина та вироби з неї, що випускає дане підприємство користується попитом в багатьох європейських країнах. Обсяги реалізації продукції підприємства зростають щорічно в межах 1 млн. грн. і за 2007 рік становили 13 млн.грн. Основним видом продукції є пиломатеріали, яких виробляють 2,2 тис.м3 в рік.

Промисловість району після кількох років спаду у виробництві в останні роки працює досить стабільно, про що свідчать прирости виготовленої продукції. Так, за 2007 рік підприємства району випустили товарної продукції на суму понад 184 млн.грн., що на 15,4% більше ніж в 2006 році. Питома вага промисловості району в загально обласному масштабі вже складає 3%. Підприємствами району на експорт відправляється продукції більш як на 8 млн.$.

В досягненнях промисловості району є значна заслуга таких досвідчених керівників підприємств, як: Конончук В.А., Гопанчук А.П., Дідківський Л.М., Война А.К.

Будівельний комплекс Коростенщини переживає не найкращі часи. Відсутність достатньої кількості спеціалістів, застаріла матеріально-технічна база, низька заробітна плата є причинами занепаду цієї галузі. В районі функціонують такі будівельні організації : "Коростенська БПМК - 2", "Коростенська СПМК", "Коростенська МБО", "Коростенський райавтодор", "Корос-тенське ДЕД" та три приватних підприємства. В цих організаціях працюють 412 чоловік. Значно кращі показники роботи будівельних організацій в Коростені, де залучається значна кількість коштів на будівництво від приватних інвесторів. За 2007 рік в місті 9 будівельних організацій виконали будівельних робіт на суму 27,6 млн.грн., що складає 6% від обласного показника.

presidentvrukmuvsuzhmrzt oda

11500 Житомирська область, м. Коростень, вул. Грушевського 60/2

тел.: 5-06-91, факс: 9-63-89

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.